Pojavljivanje tornada ogromnih razmjera, snježnih oluja koje odnose mnoge živote, suše koje ostavljaju nepopravljivu štetu česte su pojave u posljednjih nekoliko godina. Tko je krivac za takve nagle klimatske promjene? Odgovor na to pitanje treba potražiti među nama. Naši postupci koji uzrokuju zagađenje okoliša dovode do upravo ovakvih posljedica. No, jeste li se ikada pitali što će se dogoditi kada nam priroda vrati i naplati svu štetu koju smo joj počinili nepromišljenim ponašanjem. Što bi se dogodilo da ljudi nestanu s lica zemlje?
Možemo li živjeti i poslovati u skladu s prirodom ili je jedini način činiti štetu i strahovati od dana kad nam priroda svu tu počinjenu štetu višestruko vrati?
Istina je da riječi kao što su ekologija, ekološki problemi, ljudima danas ne predstavljaju nikakvo preveliko značenje, nisu ozbiljno shvaćene. Čak smatraju da ih ekolozi i znanstvenici samo plaše kada govore o rastućim ekološkim zagađivanjima. Ma kad bi barem samo to bila istina! Sada se moramo boriti sa više ekoloških problema nego ikad u povijesti čovječanstva. To je činjenica. I mislimo da bi mogli živjeti u skladu s prirodom, to je stvar pojedinca. I kada bi svi zajedno bili složniji i kada bi se zauzeli za dobrobit naših života očuvanjem prirode i okoliša, sve bi bilo drugačije, živjeli bi puno zdravije.
OdgovoriIzbrišiveće su šanse da se raznesemo nuklearnim oružjem nego da platimo ceh za sve što smo ućinili prirodi...
OdgovoriIzbriši